Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren Tüketicinin Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı kapsamında 7 gün içerisinde yasal iade hakkınız bulunmaktadır. İade işleminizle ilgili destek bölümümüzü (0232) 458 87 70 numaralı telefondan arayarak veya info@evimdekipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

Henüz teslim almadığınız ve sipariş durumu “Kargoya Verildi” olarak değiştirilmemiş ürünlerin iadesi/sipariş iptali için (0232) 458 87 70 numaralı telefondan arayarak veya info@evimdekipazar.com adresi üzerinden mail atarak bilgi verebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra iadeniz uygun görülmesi halinde iadeniz gerçekleştiğinde size bilgi verilecektir. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu hasar görmemiş haliyle Evimdekipazar'ın doğru adresini içerecek şekilde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi Aras Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Ürün iadelerini yalnızca Aras Kargo ile yapabilirsiniz. Bunun dışında gönderilen ürün iadeleri işleme alınmaz.

Ürünleri Evimdekipazar'ın 1202/3 sokak No: 33 Yenişehir/İzmir adresine gönderebilirsiniz.

Ürün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İade/değişim talebiyle gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları tarafınıza aittir. Satılan ürünlerin stoku sınırlı sayıda olduğundan değişim taahhüdü verilememektedir. Değişim yapılamadığı takdirde iade süreci başlatılacaktır.

İade kargonuz Evimdekipazar'ın iade adresine ulaştıktan sonra ürün bedeli 3 işgünü içerisinde, Kredi Kartınıza veya Havale/EFT yapmış iseniz hesabınıza iade edilmektedir. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanıza bağlı olarak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi taksitli olarak  yansıtılabilmektedir. İadenizin ekstrenize yansıması bankanıza bağlı değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartı yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlı olup Evimdekipazar’ınn bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Evimdekipazar  internet sayfası üzerinden yapılan alışverişlerde, siparişinizi teslim aldıktan sonra 7 gün içerisindeki iade/değişim işlemleri internet depomuz üzerinden gerçekleştirilmektedir. Siparişinizi aldıktan 7 gün sonraki değişim talepleriniz için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Email: info@evimdekipazar.com Tel: 0232 458 87 70


Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz.

Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız önemlidir.

 Kontrol ettikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde paketi teslim almayıp kargo yetkilisine bildirerek kargo şirket tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Kargo paketinden kırık/hasarlı çıkan ürünlerin iadesi için kargo elemanına tutanak yazdırmalısınız.

 

Tutanak olmadığı durumlarda paket içerisinden kırık çıkan ürünlerin zararı karşılanmaz.

 

Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.

 

Her tür kişisel bakım ürünlerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.

 

İade edilecek ürün, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart parçaları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

 

Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır.

 

Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2.nüshasının iadesi zorunludur.

 

Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 2-3 iş günü içerisinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için girişimde bulunulur.

 

 Ürün bedelinin iadesinde banka tarafından olacak aksaklıklardan şirketimiz sorumlu değildir. 

 

Niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, özel sipariş hazırlanan (boya, kapı kolu vs) hızlı bozulan ve  son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılmaz.

 

Sipariş esnasında ödenen, kapıda ödeme ve kargo bedelleri, ürün iade edilmek istenildiğinde tarafınıza ödenmez. Sadece ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile iade etmekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Ürün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.