Carofix Elasticoat Flex 20 Kg Çatı İzolasyon Malzemesi

Carofix Elasticoat Flex 20 Kg Çatı İzolasyon Malzemesi

150,00TL
Ürün Kodu: CF200120-80458
Stok 33
Görüntülenme 8 zaman

Ürün Açıklaması

TANIMI

Elastomerik akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, tek komponentli, kullanıma hazır, elastik, her tür zemine kolayca uygulanabilen, beyaz renkli (üzeri boyanabilen) sürme su yalıtım malzemesidir.

 

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda, yatayda ve düşeyde, düz ve eğimli çatılarda, teras, balkon, havuz ve su depolarında, oluk, saçak ve baca kenarlarında, beton, sıva, tuğla, çinko, galvaniz, briket gibi yüzeylerde kullanılabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

·          Kullanıma hazırdır.

·          Uygulaması çok kolay olup yarı akışkan özelliği vardır. Bu yüzden çok zor yüzeyleri kolayca kaplayabilir. İşçilik maliyeti düşüktür.

·          Elastiktir. 1 ile 1.5 mm. kalınlıkta 23°C''de 24 saat sonra % 600 uzama gösterir.

·          Her türlü yapı malzemesine mükemmel yapışma sağlar. (Mineral esaslı yüzeylerde yapışma dayanımı: 7.15 kgf /cm   2   ).

·          Sıcak soğuk farklarında elastikiyetini korur. (70°C''de % 476, -17°C''de %397).

·          Zayıf kimyasallara dayanıklıdır.

·          Yüzeylerde teneffüs imkanı sağlar.

(Su buharı geçirgenliği: 24 saat sonra 23°C''de % 65 nemde 27.6 g/m² gün).

·          Çekme mukavemeti; 24 saat sonra 23°C''de 24.5 kgf / cm   2   , 72 saat sonra 55 kgf / cm   2   dir.

·          Solvent içermez.

·          Dekoratiftir. Beyaz üretildiği gibi, ARS tüpleri ile renklendirilebilir(sadece 4-5 tonları) veya üzeri  aynı elastikiyet yapısına sahip sadece su bazlı boya ile boyanabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şekil:                               Yarı akışkan sıvı

Renk:                              Beyaz

Yoğunluk                          1,29 ± 0,05 kg/lt.

Kopmauzaması                en az %600 Yapışma mukavemeti         12 kgf/cm   2

 

UYGULAMA

Sutut; nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Sıva ve beton yüzeylerin, uygulamadan önce, sabunlu ılık su ile temizlenmesi tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime(min.%5) sahip olması gerekir. Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı Stako ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Sutut % 100 oranında suyla inceltilerek bir kat astar çekilmeli ve bunun üzerine iki kat inceltilmeden uygulanmalıdır. (Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) İkinci kat, birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Yatay ve düşey birleşim noktalarında Elyaflı Sutut şerit halinde uygulanmalıdır. Sutut, özellikle kuru havalarda +5 °C ve +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 24 saat bu hava koşullarından korunmalıdır. Sutut''u ARS kartelasındaki (sadece 4-5 tonlarıyla) renklerle yaklaşık olarak renklendirmek mümkündür.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu